... let's make it cool

Přesná klimatizace

Přesná klimatizace pro serverovny a datacentra – klimatizace pro IT technologie a telekomunikace.

Slouží k odvodu tepla vyzařovaného ze cyberairzařízení. Dokáží odvést tepelnou zátěž až několik kW na m2. Tyto klimatizace jsou od chladícího výkonu stovek W až po několik MW. Důraz je dán na spolehlivost, energetickou účinnost klimatizace a schopnost zajistit optimální prostředí v celém klimatizovaném prostoru. Naše řešení jsou založena na technologii STULZ, světové jedničce v oboru.

Ke stažení:

 1. Prospekt STULZ Whole Range Data Center Cooling (česky) (PDF)

Zelená datacentra – cesta k úsporám

Současným trendem je zahušťování technologie serveroven, které vytvářejí stále větší výpočetní výkon na stále menší ploše. Tento výkon je téměř kompletně přeměněn na teplo. Bez použití energeticky účinných řešení klimatizace mohou náklady na provoz klimatizace dramaticky stoupat a překročit pořizovací cenu celé technologie v datovém centru v průběhu několika let. Firma STULZ vede obor přesné klimatizace téměř 20 let a pokračuje ve vývoji nových, ještě ekonomičtějších systémů.

Přímý freecooling, podmíněný teplotou venkovního vzduchu nižší než 18 °C je dobře využitelný k chlazení datových center. To přináší obrovský potenciál úspor, ale i problémy, protože při použití této metody chlazení vstupuje velký objem okolního vzduchu do místnosti a musí se proto rozšířit povolené tolerance teploty a vlhkosti. Pokud venkovní teplota stoupne nad 18 °C, přebírá chlazení datacentra integrovaný DX systém s kompresory případně separátní chiller. Díky dlouholetým zkušenostem s řešením přesné klimatizace se firmě STULZ podařilo optimalizovat všechny komponenty pro přímé volné chlazení v souladu s požadavky teplotní tolerance pro datová centra podle ASHRAE TC 9.9 – 2008.

direct freecooling

indirect freecooling

 

Ke stažení:

 1. Prospekt STULZ Direct Free Cooling (PDF)
 2. Prospekt STULZ Indirect Free Cooling (PDF)

Klimatizace s úzkými tolerancemi teploty a vlhkosti a čisté prostory

Speciální klimatizační zařízení, která musí vyhovět zvláštním nárokům na stabilitu teploty, vlhkosti a množství prachových částic a bakterií v laboratořích a přesné výrobě, v mikroelektronice, optice, farmacii, jakož i operačních sálech a podobně. Nabízíme klimatizace renomovaného výrobce STULZ.

Ke stažení:

 1. Prospekt Mission Energy (PDF; 1 030 kB)
 2. Prospekt Precision vs. comfort (PDF; 122 kB)
 3. Prospekt IT protection with EC fan (PDF; 208 kB)
 4. Prospekt STULZ IT Security (PDF; 388 kB)
 5. Prospekt STULZ Raised Floor Pressure Management (PDF; 1 981 kB)
 6. Prospekt STULZ Test Centre (PDF; 2 954 kB)

Datové sály a datacentra 12–300 kW

A SystémA, AS Systém – kompresorové chlazení na bázi přímého výparu

Chladící okruh klimatizační jednotky se sestává z výparníku, expanzního ventilu, kompresoru a externího, vzduchem chlazeného kondenzátoru umístěného ve venkovním prostoru. AS varianta s EC kompresorem.

 

G SystémG, GS Systém – odebírání tepla pomocí směsi vody a glykolu

Princip je podobný A-systému. Rozdíl je v odvodu kondenzačního tepla. V jednotce je integrován vodou chlazený kondenzátor přes který cirkuluje v uzavřeném okruhu voda (nemrznoucí směs) a teplo je předáváno do venkovního prostoru přes externí drycooler – vzduchem chlazený suchý chladič. GS varianta s EC kompresorem.

 

GE Systém GE, GES Systém – hybridní G-systém s nepřímým freecoolingem

Je to energeticky nejúspornější existující systém v závislosti na venkovní teplotě přepíná do energeticky úsporného smíšeného režimu (primárně volné chlazení a částečně kompresorové chlazení) a při dalším poklesu venkovní teploty do 100% volného chlazení využívajíciho pouze venkovního chladu. Pro optimalizaci energetické spotřeby je využita technologie DFC (Dynamic Free Cooling) pracující s proměnnou teplotou vody. GES varianta s EC kompresorem.

Ke stažení:

 1. Prospekt Energeticky nejúspornější systém (PDF)
 2. STULZ Cyber Air 3 (PDF)
 3. STULZ Cyber Air 3 Pro DX ASR (PDF)
 4. STULZ Cyber Air3 Pro CW (PDF)

Velká datacentra nad 1 500 kW

CW Systém – kapalinou chlazený systémCW Systém – kapalinou chlazený systém

CW klimatizační jednotka je řízena bez vlastního chladícího obvodu, vyžaduje externí zdroj chladné vody (chiller). Vzduch je proháněn pomocí ventilátorů přes přímé chladící zařízení (výměník), které přenáší teplo do směsi vody a glykolu. Chiller odebírá ze směsi teplo. klimatizační jednotka a chiller jsou propojeny uzavřeným glykolovým okruhem.

 

CW2_SystemCW2 Systém – kapalinou chlazený systém s vestavěnou redundancí

Pro aplikace vyžadující zvýšenou spolehlivost. Vyžaduje záložní chiller (zdroj chladné vody). V systému CW2 jsou integrovány dva systémy CW v jedné klimatizační jednotce.

 

ACW Systém – CW-systém s redundandním A-systémemACW Systém – CW-systém s redundandním A-systémem

Dva nezávislé chladící systémy (A a CW) v jedné klimatizační jednotce snižují možnost případné poruchy. Dojde-li k poruše hlavního kapalinového chladícího systému CW, záložní, vzduchem chlazený systém zajistí odvod tepla bez přerušení.

 

GCW Systém – CW-systém s redundandním G-systémemGCW Systém – CW-systém s redundandním G-systémem

Podobný design jako ACW, ale s kapalinou chlazeným G-systémem pracujícím v kombinaci s CW-systémem místo A-systému.

 

 

Ke stažení:

 1. STULZ Cyber Air 3 (PDF)
 2. STULZ Cyber Air 3 Pro DX ASR (PDF)
 3. STULZ Cyber Air3 Pro CW (PDF)

Malé serverovny 2–15 kW

Stulz Mini SpaceStulz MiniSpace – přesné klimatizační jednotky 4–12 kW

Přesné klimatizační jednotky pro malé a středně velké kritické aplikace, verze s horním nebo dolním výfukem, možnost dovybavení elektrickým topením a zvlhčovačem.

 

animace minispace

Ke stažení:

 1. Prospekt STULZ MiniSpace (PDF)

 

 • Mitsubishi SplitSplit systémy Mitsubishi s technologií inverter 4–28 kW

  Split systémy s technologií inverter (230 nebo 400 V), uzpůsobené pro nonstop provoz při chlazení IT technologií i při rozsahu venkovních teplot od – 15 do 43 °C. mají výborné instalační možnosti. Délka potrubí až 50 m.

   

   

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies