... let's make it cool

Komfortní klimatizace

 Klimatizace – LG

 Systémy  – Mitsubishi 

Klimatizace do bytu

Jsou to většinou klimatizace o menších chladících výkonech s vnitřními jednotkami, nejčastěji v nástěnném provedení v jedné nebo více místnostech. Je dán důraz na design, nízkou hlučnost a energetickou úspornost klimatizace. Z našeho sortimentu jsou to klimatizace LG a klimatizace Mitsubishi.

Klimatizace komerční

Jedná se zpravidla o větší systémy klimatizace určené pro administrativní, obchodní, hotelové a obdobné prostory. Úkolem takové klimatizace je zajistit optimální prostředí v pobytové zóně osob s ohledem na druh vykonávané činnosti. Klimatizace má vnitřní jednotky v kazetovém, podstropním či parapetním provedení, nebo k zabudování do vzduchotechniky. Na jednu venkovní jednotku bývá připojeno více jednotek vnitřních. Důraz je kladen na výkonnost, energetickou účinnost a kvalitu prostředí. Nabízíme klimatizace LG a klimatizace Mitsubishi.

Split systém

Systémy invertrSkládá se z vnitřní a venkovní klimatizační jednotky, které jsou vzájemně propojeny potrubím chladiva (tepelně izolované měděné potrubí).

Vnitřní jednotka:

  • obsahuje:  výparník, ventilátor, a řídící systém s čidly teploty;
  • v uzavřeném výparníku dochází k vypařování kapalného chladiva, čímž je mu odebíráno teplo. Vzduch, který je v místnosti přes filtr nasáván, proudí přes tento chladný výparník a ochlazený je vyfukován výdechovou klapkou zpět do místnosti;

Vnější jednotka:

  • obsahuje kompresor, expanzní ventil (kapiláru) a kondezátor s ventilátorem;
  • plynné chladivo vypařené ve výparníku vnitřní jednotky je nasáváno potrubím chladiva do vnější jednotky, kde je kompresorem stlačováno a poté prochází kondenzátorem. Kondenzátor je ochlazován venkovním vzduchem pomocí ventilátoru čímž dochází k opětovnému zkapalnění chladiva. Kapalné chladivo je opět přiváděno potrubím chladiva do vnitřní jednotky, a tímto je oběh chladiva v chladícím okruhu uzavřen;

Multi split systém

Klimatizacni jednotky MultisplitPrincipiálně obdobný systém jako split pouze s tím rozdílem, že umožňuje připojení dvou až pěti vnitřních jednotek na jednu společnou klimatizační jednotku vnější.

 

 

 

Modely s tepelným čerpadlem

Mohou pracovat v režimu chlazení i topení. V režimu topení je teplo získáváno z vnějšího vzduchu, a to i při nižší teplotě venkovní než vnitřní. Protože tato zařízení pracují na principu tepelného čerpadla (funkce výparníku a kompresoru jsou v režimu topení prohozeny), je možno získat z jedné kWh elektrické energie až 3,5 kWh tepla, čímž dochází ke značným energetickým úsporám.

VRV systémy

VRV systémySystémy VRV pracují podobně jako split systémy s přímým výparem chladiva a umožňují napojení až 16 ks vnitřních jednotek na jednu jednotku vnější. Dodávají se ve variantách pouze pro chlazení, s tepelným čerpadlem nebo s rekuperací tepla mezi místnostmi. Jednotlivé vnitřní jednotky o chladícím / topném výkonu 2,2–14 kW mohou být v provedení nástěnném, podstropním, kazetovém (do podhledu), satelitním (do podhledu) nebo do VZT potrubí. Rozvod potrubí chladiva je řešen páteřním potrubím, ze kterého vedou odbočky k jednotlivým vnitřním jednotkám. Maximální délka potrubí chladiva k nejvzdálenější vnitřní jednotce může být až 150 m.

Provedení

Vnitřní jednotky split systému mohou být nejčastěji v nástěnném provedení určené k zavěšení na zeď s výfukem vzduchu dolů a dopředu, v podstropním provedení k zavěšení na konstrukci stropu, v parapetním provedení k upevnění na zeď nad podlahu s výfukem vzduchu nahoru a dopředu, v kazetovém provedení určené k zabudování do podhledu nebo určené k připojení na vzduchotechnické potrubí, kterým je prostřednictvím výpustek zajištěna ovládacím panelem, na kterém lze nastavit požadovanou teplotu v místnosti, otáčky ventilátoru, případně další parametry.

Komfortní klimatizace se používají nejčastěji ke klimatizování kanceláří a celých kancelářských budov, obytných budov i jednotlivých bytů, rodinných domů, obchodních ploch, škol, lékařských ordinací a dalších prostor s podobným charakterem využití. V každé klimatizované místnosti je zpravidla jedna vnitřní jednotka se samostatnou regulací a ovladačem pro nastavení teploty a režimů chodu.

Vnitřní jednotky mohou být v provedení:

Vnitřní jednotky mohou být napojeny každá na svou venkovní jednotku (split systémy) nebo více jednotek vnitřních na jednu jednotku venkovní (multisplit systémy, VRV systémy).

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies