... let's make it cool

Velká datacentra

Při návrhu velkých serveroven a datacenter se vychází z tepelné zátěže od technologie vztažené na m2.

Pro chlazení se používají téměř výhradně sálové klimatizační jednotky s distribucí vzduchu pod zdvojenou podlahu. Důležité je zvolit správnou minimální výšku zdvojené podlahy a důsledně dbát na rozmístění a orientaci rackových rozvaděčů systémem „studené“ a „teplé uličky“. Vzduch se přivádí distribučními elementy osazenými do podlahy do prostoru „studené“ uličky a je odsáván horem z „teplé uličky“.

Pro zvýšení účinnosti systému chlazení a umožnění větší intenzity tepelné zátěže je odtah vzduchu z „horkých uliček“ možno řešit zdvojeným stropem.

Bezpečnost IT technologie lze zvýšit oddělením prostoru klimatizačních jednotek od prostorů pro IT technologii.

Freecooling

Klimatizace velkých serveroven a datacenter se v našich klimatických podmínkách prakticky neobejde bez nepřímého feecoolingu, což je využití nižší venkovní teploty v zimě a přechodném období pro chlazení datacentra. Použití freecoolingu přináší zásadní úspory elektrické energie a provozních nákladů.

Při nepřímém freecoolingu je k přenosu chladu z venkovního prostředí použito kapalné médium (30 % glykol), a tak nedochází k provětrávání klimatizovaného prostoru venkovním vzduchem a tím k problémům s filtrací prachu a udržením požadované vlhkosti v prostoru datacentra.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies